Ranking producentów pompa ciepła 2022r

maj 23, 2022 | Pompy ciepła | 0 komentarzy

Budowa domu wiąże się z podjęciem wielu ważnych decyzji, a jedną z najważniejszych okazuje się wybór odpowiedniego źródła ogrzewania. Aktualnie do wyboru mamy kilka rozwiązań, lecz widać, że to pompy ciepła zyskuje na popularności. To nas jednak nie powinno dziwić, ponieważ pompy ciepła nie dość, że są ekologiczne, to jeszcze wielofunkcyjne i zapewniają oszczędności. Pompy ciepła mogą zapewnić ciepłą wodę użytkową, ogrzać dom oraz ochłodzić jego pomieszczenia w upalne dni.

Jakby tego było mało, to jeszcze wykazują się małą awaryjnością oraz niskimi kosztami montażu, które można obniżyć dzięki dofinansowaniu z rządowych programów. Aby jednak pompa ciepła dobrze sprawdziła się w powierzonych jej zadaniach, najpierw trzeba postawić na odpowiednie rozwiązania. Postanowiliśmy ułatwić to zadanie i poniżej przedstawiamy ranking producentów pomp ciepła, którzy oferują urządzenia najwyższej jakości. Koniecznie się z nim zapoznaj!

Pompy ciepła Samsung

Grupy Samsung raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ to jedna z najbardziej znanych firm na całym świecie. Do tej pory marka Samsung mogła nam się kojarzyć z przemysłem elektronicznym, ale widać, że świetnie sobie radzi na wielu różnych płaszczyznach, w tym na przykład w przemyśle samochodowym, chemicznym, czy lotniczym. Dodatkowo widać, że marce Samsung zawdzięczamy wiele produktów z zakresu wentylacji, klimatyzacji oraz ogrzewania, a więc między innymi pompy ciepła.

Co ciekawe, w przypadku pomp ciepła Samsung, nie ma znaczenia, czy posiadamy już dom, który wymaga modernizacji, czy też jesteśmy dopiero na etapie jego budowy lub wykończenia. W każdym przypadku marka będzie w stanie dostarczyć nam odpowiednią pompę ciepła typu powietrze-woda, ponieważ te urządzenia występują zarówno w postaci monobloku, jak i w wersji split (z osobnym modułem wewnętrznym i zewnętrznym).

Pompy ciepła od marki Samsung produkowane są z trwałych komponentów, które pochodzą od czołowych producentów. Do tego są to rozwiązania wielofunkcyjne, więc mogą nie tylko dostarczyć nam ciepłą wodę, ale również ogrzewać pomieszczenia, czy chłodzić je w okresie letnim. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć je z panelami fotowoltaicznymi i jeszcze bardziej zminimalizować rachunki związane z utrzymaniem domu. Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć, że pompy ciepła od Samsunga pracują bardzo cicho, są proste w sterowaniu oraz instalacji. Dzięki temu nikt z nas nie będzie miał trudności z ich montażem. Dodatkowo pompy ciepła Samsung są łatwe w serwisie i niezawodne, więc można być pewnym, że będą dobrze służyć i to przez długie lata.

Pompy ciepła Panasonic

Firma Panasonic to japoński gigant, który również zyskał uznanie na terenie całego świata, w tym również w Polsce. Jednak to nas nie powinno dziwić, ponieważ marka skupia się na tworzeniu szerokiej i niezawodnej gamie produktów, w tym również na projektowaniu oraz produkcji innowacyjnych rozwiązań z dziedziny ogrzewania i chłodzenia. W ofercie Panasonic można zatem spotkać też pompy ciepła, które wyróżniają się doskonałą wydajnością i dobrą pracą w wielu różnych warunkach. Pompy ciepła od Panasonica można wykorzystać nie tylko w nowych budynkach, ale również w modernizowanych, więc praktycznie każdy z nas jest w stanie dobrać coś dla siebie u japońskiego giganta.

Do największych zalet pomp ciepła Panasonic zaliczyć można wysoką jakość, czy doskonałą wydajność nawet przy ekstremalnych temperaturach zewnętrznych. Do tego możemy połączyć pompę do paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych, by jeszcze bardziej ograniczyć koszty związane z utrzymaniem swojego domu.

Pompy ciepła Buderus

Buderus to firma o jakże bogatej historii, która z sukcesami działa na rynku światowym. Już w 1898 roku firma opatentowała pierwsze kotły grzewcze, a w kolejnych latach zasłynęła jeszcze większą ilością produktów, w tym również pomp ciepła. W ofercie Buderus czekają zarówno niewielkie, powietrzne pompy ciepła, które dedykowane są jedynie do podgrzewania c.w.u., jak i powietrzne pompy ciepła, czy gruntowe, które dzięki funkcji grzania i chłodzenia są w stanie zapewnić komfort cieplny latem i zimą oraz podgrzewanie c.w.u. przez cały rok.

Pompy ciepła Buderus to solidne i jakościowe rozwiązania, które mogą pracować samodzielnie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć je z innymi źródłami ciepła, w tym na przykład z kolektorami słonecznymi, czy nawet z panelami fotowoltaicznymi. Dodatkowo do wyboru mamy tak wiele rozwiązań, że każdy z nas jest w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Pompy ciepła Netsu

Godne wspomnienia są również pompy ciepła Netsu, czyli firmy, która zapewnia nam dostęp do nowoczesnych i wydajnych rozwiązań. Warto również wspomnieć, że marka zapewnia swoim klientom też fachowe doradztwo, czy rzetelną obsługę, więc każdy, kto zdecyduje się skorzystać z jej oferty, nie będzie miał powodów do narzekań.

Jeśli chodzi o same urządzenia, to w ofercie Netsu czekają powietrzne pompy ciepła (typu powietrze-woda), które są proste w montażu i idealnie sprawdzają się w naszym klimacie, ponieważ mogą nie tylko podgrzewać wodę, ale również ogrzewać dom. Dodatkowo do wyboru mamy pompy ciepła typu split oraz monoblok, więc po raz kolejny mamy do czynienia z producentem, u którego szybko znajdziemy to, czego potrzebujemy.