Serwis klimatyzacji

 

Klimgo

Fachowa pomoc

Zespół profesjonalistów

Dobry klimatyzator jest w stanie prawidłowo funkcjonować nawet przez okres ponad 20 lat, o czym zresztą świadczą długoletnie gwarancje wystawiane przez producenta sprzętu. Jednak niezbędny jest również profesjonalny serwis klimatyzacji, który pozwoli dokonać niezbędnego czyszczenia, dezynfekcji oraz wymiany filtrów. Jest to bardzo istotne nie tylko dla sprawnego działania urządzenia, ale również utrzymana wysokiego poziomu higieny w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Na czym polega profesjonalny serwis klimatyzacji?

Środowisko, w jakim pracuje klimatyzator sprzyja rozwojowi niebezpiecznych drobnoustrojów, takich jak grzyby. Dlatego też, konieczny jest okresowy serwis klimatyzacji, w trakcie którego przeprowadzone zostanie czyszczenie oraz ozonowanie. W ten sposób można pozbyć się niebezpiecznych drobnoustrojów, a także wyeliminować problem przykrego zapachu. Serwis klimatyzacji polega również na wymianie części eksploatacyjnych, w postaci filtrów i uzupełnieniu czynnika. Fachowiec sprawdza, czy klimatyzator działa w sposób prawidłowy i czy nie występują objawy typowe dla usterek. Na koniec wystawiany jest dowód przeprowadzenia przeglądu klimatyzacji.

Jak często należy realizować przegląd klimatyzacji?

Zgodnie z zaleceniami producentów klimatyzatorów, przegląd klimatyzacji należy realizować nawet raz do roku. Choć jest to dodatkowy koszt, w przyszłości oznacza spore oszczędności, wynikające ze sprawnego i niezawodnego funkcjonowania sprzętu. Każdy producent w karcie produktu informuje o sposobie prawidłowej eksploatacji i jest to bardzo istotne w kontekście gwarancji. Brak okresowych przeglądów może być powodem, dla którego producent nie zgodzi się na bezpłatne usunięcie usterki lub wymianę sprzętu. Dlatego warto sprawdzić, jakie zalecenia względem serwisu klimatyzacji ma producent zakupionego sprzętu.

Zalety profesjonalnego serwisu klimatyzacji

Prawidłowo przeprowadzony przegląd klimatyzacji gwarantuje, że urządzenie będzie działać w sposób wydajny i niezawodny przez dłuższy okres czasu. Jednocześnie, w ten sposób dbamy o wysoki poziom higieny wnętrza, eliminując problem drobnoustrojów oraz przykrego zapachu. Należy pamiętać, że systematycznie realizowany serwis klimatyzacji może być konieczny do zachowania gwarancji na sprzęt. W innym razie producent może odmówić wsparcia w razie usterki. Nasza firma oferuje klientom profesjonalny serwis klimatyzatorów w Katowicach i na terenie całej Polski.

Zadzwoń i zamów wycenę

Przed każdym zleceniem zapewniamy bezpłatną wycenę realizacji. W celu uzyskania bezpłatnej wyceny prosimy o kontakt telefoniczny. Jeśli nie odbierzemy to spróbujemy skontaktować się najszybciej jak to możliwe.