Klimatyzator przenośny czy przyścienny

lip 5, 2022 | Klimatyzacje | 0 komentarzy

W momencie, w którym decydujemy się na zakup klimatyzacji, bardzo często szukamy odpowiedzi na klimatyzator przenośny czy przyścienny. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Warto jednak dokładnie poznać specyfikację obu sprzętów aby móc zdecydować, który z nich jest odpowiedzią na nasze potrzeby. Dlatego też, przygotowaliśmy dla Państwa praktyczny poradnik, który pozwoli znaleźć wszystkie różnice w jednym miejscu. Zapraszamy!

Przenośny klimatyzator = lepszy klimatyzator?

Z pewnością do takich wniosków dochodzimy w momencie naszej przygody z klimatyzatorami. Owych urządzeń jest na rynku sporo, tak więc możemy dobrać je zarówno pod względem naszych możliwości finansowych, jak i oczekiwań względem wydajności. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż klimatyzatory przenośne mają z góry określoną i dość ograniczoną wydajność, która nigdy nie będzie równać się z klimatyzatorami przyściennymi, które są zdecydowanie bardziej wydajne, z uwagi na swoją specyfikację.
Kolejnym, bardzo istotnym faktem jest montaż i użytkowanie klimatyzacji przenośnej. Owszem, możemy umieścić ją w dowolnym miejscu naszego domu lub mieszkania. Dzięki temu, możemy maksymalnie ustalić miejsce, w którym klimatyzator będzie pracował, co może podnieść zadowolenie z jego użytkowania przez nas samych. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż klimatyzator przenośny posiada rurę wylotową, która odprowadza zarówno ciepłe powietrze jak i skropliny, które będą w wypadku każdego typu klimatyzatora. To z kolei wymaga odpowiedniej dziury w ścianie, która pozwoli odprowadzić wspomniane elementy, które działają podczas działania klimatyzacji.

Zapewne w tym wypadku przyszło nam kilka pomysłów, które z góry należy obalić. Owszem, moglibyśmy lekko otworzyć balkon lub okno i tam umieścić rurę wylotową. Problem polega jednak na tym, iż otworzone okno lub balkon będzie doprowadzać ciepłe powietrze do naszego domu, skutkiem czego klimatyzator przenośny będzie po prostu bezskuteczny w walce z temperaturą, która będzie panować w naszym pomieszczeniu. Warto wziąć te fakty pod uwagę.

Klimatyzator przyścienny – najlepsza droga do sukcesu?

Jeśli posiadamy lokal lub pomieszczenie, które możemy wyposażyć pod tym względem, to zdecydowanie tak. Już sama wydajność klimatyzatorów przyściennych pokazuje nam, jak duża jest różnica między jednym a drugim urządzeniem. To z kolei sprawia, że klimatyzator przyścienny wygrywa już na samym starcie, dając nam ulgę od ciepła już nawet do minuty czasu, od jego uruchomienia (podczas gdy klimatyzator przenośny może dobrze schłodzić nas do godziny czasu).

Klimatyzator przenośny czy przyścienny? Zwycięzca jest tylko jeden

Klimatyzator przyścienny nie wygląda może najlepiej, lecz posiada także masę funkcji, które mogą pomóc nam w cieszeniu się chłodem w naszym domu lub mieszkaniu. Nowoczesne klimatyzatory przyścienne łączą się bowiem z Wi-Fi, dzięki czemu mogą być przez nas ustawione z dowolnego miejsca, przez telefon komórkowy. Dzięki temu, możemy w szybki sposób schłodzić nasze mieszkanie przed powrotem do domu. Inną, równie ciekawą opcją jest możliwość sterowania nawiewem na wiele stron, dzięki czemu możemy skierować nawiew w inne miejsce od tego, w którym aktualnie znajdujemy się.
Jak widać, klimatyzator przyścienny to spora przewaga.
Faktycznie, jest to większa inwestycja, która nie wchodzi w grę przykładowo podczas wynajmu mieszkania. Niemniej jednak, jeśli zastanawiamy się nad dłuższą inwestycją w naszym domu lub mieszkaniu, klimatyzator przyścienny sprawdzi się najlepiej.

Jeśli myślimy długofalowo, to wyborze Klimatyzator przenośny czy przyścienny wygrywa ten drugi. Ma lepszą wydajność, moc.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy do montaży klimatyzacji przyściennej to zapraszamy do kontaktu „link kontakt”. Wycena jest darmowa!